“Hukukun üstünlüğü;Aklı hür, vicdanı hür, irfanı hür hukukçularla sağlanır.” - Yusuf ÖZER
 

Av. Yusuf ÖZER´den " Çok Şık Harektler" - [15.04.2016]

Av. Yusuf ÖZER´den

Baro Başkan Adayı Özer’den ‘demokratik duruş’

Baro Başkan Adayı Yusuf Özer’den ‘çok güzel hareket’

Adana Barosu Başkan Adayı Yusuf Özer, kendilerini ‘sosyal demokrat dünya görüşüne sahip’ olarak tanımlayan Demokrat Avukatlar Grubu’nun ön seçimini ziyaret ederek yarışan adaylara başarılar diledi.

Baro Başkan Adayı Özer; “Baro Başkanlığına adaylığımı ilan ettiğim gün seçim sürecinin herkes açısından demokratik kurallara uygun ve kaliteli bir şekilde yaşanması gerektiğini ifade etmiştim. Her ne kadar ‘solculuğunu tescil belgesini’ imzalama şartına bağlanan ön seçimi demokratik bulmasam da adaylık için yarışan meslektaşlarımı yalnız bırakmamak için bu ziyareti gerçekleştirdim” dedi.

Adana Baro Başkan Adayı Avukat Yusuf Özer, “Katılım şartının solculuğa bağlandığı önseçimi antidemokratik olarak kabul etsem de neticede seçilecek olan meslektaşımdır. Ekim ayında yapılacak Adana Baro Başkanlığı seçiminde karşıma çıkacak muhtemel rakibi demokratik terbiye gereği ziyaret etmek ve başarılar dilemek istedim. Ön seçimden kim çıkarsa çıksın Ekim ayında yapılacak olan Baro Başkanlığı seçiminde son yıllarda meslek kuruluşumuzu bir siyasi ideolojinin kalesi gibi gösteren anlayışın artık sona ereceğine yürekten inanıyorum. Daha evvelde ifade ettiğim üzere biz avukatların tek ideolojisi hukuktur. Hukuk olmalıdır. Siz kendinizi herhangi bir siyasi partinin ideolojisine göre konumlandırır ve meslek örgütünü de bu şekilde dizayn etmeye çalışırsanız gerek mevcut gerekse bundan sonra oluşacak tüm iktidarlar sizi bir meslek örgütü olarak değil bir ideolojinin temsilcisi olarak kabul eder ve buna göre davranır. Çok saygın hukukçuları bünyesinde barındıran ve Türkiye’nin üye sayısı açısından en büyük beşinci barosunun her türden siyasi görüşe saygılı ve eşit mesafede bir yönetim anlayışına sahip olması için başlattığımız sürece ilk günkü kararlılığımızla devam edeceğiz” dedi.

 


Fotoğraf Albümü

 

Yusuf Özer Her yerdee

Tüm Haberler

Yusuf Özer Her Yerde

Facebook Twitter
Facebook Linkedin